Paljudes valgendavate hambapastade, koorivate kreemide ja duššigeelide koostises kasutatakse plastikust mikrokraanuleid. Need on imetillukesed plastikust osakesed, mille läbimõõt on väiksem, kui 1 mm. Lisaks sellele, et hammaste pesemisel võivad mikrokraanulid sattuda hammaste ja igemete vahele, kus need loovad soodsad tingimused bakterite vohamiseks ja kaariese tekkeks, võivad need sattuda meie seedeetrakti. Mikrokraanulid jätavad oma pahategusid ka peale seda, kui nad on oma kosmeetilise ülesande täitnud.

 

Kuna need plastiku osaksesd on tibatillukesed, pääsevad need hõlpsasti veetorustiku puhastusfiltritest läbi ja jõuavad ringlusse: põhjavette, maapinda, jõgedesse ja sealt edasi ookeani. Nii võime ise, läbi oma mõtlematute otsuste, põhjustada korvamatut keskkonnakahju. Aga teatavasti öeldakse: “What goes around comes around.” Ja nii see on – inimene on osa loodusest. Me sõltume loodusest, sest sealt tuleb meile absoluutselt KÕIK, mida eluks vajame. Seega kõik, mida me ringlusse paneme, jõuab ringiga meieni tagasi – ja otse meie toidulauale!

 

Teadlased räägivad, et samamoodi jätkates, on aastaks 2050 meie ookeanides rohkem plastikut kui kalu. Plastikosakesi on leitud lindude ja loomade seedeetraktist, mereandidest, soolast, suhkrust, õllest ja isegi meest. Keskmine inimnene tarbib enesele teadmata umbes 1 krediitkaardi jagu plastikut nädalas! Täna me veel isegi ei tea päris täpselt, mida see tähendab meie organismile, kuid üks on kindel – head see kindlasti ei tee.

 

Ma siiralt loodan, et hakkame ühel hetkel mõistma, et iga inimene on vastutav, millises keskkonnas me elame, mida sööme ja kui terved ja tugevad me oleme. Tootjad toodavad  ju seda, mida tarbija tarbib. Kui mina ja sina teeme oma igapäevastes ostuotsustes valikuid, mis toetavad tervet ja puhast elukeskkonda meie endi ja meie laste tervist, ei ole tootjatel muud valikut, kui meile sobilikke tooteid pakkuda.

 

Kui oled senini mikrokraanulitega tooteid tarbinud, siis uuri looduslikke alternatiive. Neid on väga palju ja väga kvaliteetseid! Mõned lahendused on nii lihtsad ja soodsad, et sa ei pea isegi poodi minema. Parima näitena kasvõi kohvipaksu kasutamine kehakoorijana. Tulemus – suurepärane! Näokoorijana võib katsestada söögisooda ja kookosõli segu. Hammastele aga – esimeses järjekorras ikka Georganicsi hambapulbrid. Kõik Georganicsi hambapulbrid sisaldavad õrnatoimelisi looduslikku päritolu poleerivaid koostisosi, mis eemaldavad ja absorbeerivad hamba pinnale tekkinud plekid. Lisaks varustavad need hambaid väärtuslike mineraalainetega (magneesium, kaltsium, räni), et parandada mikrokahjustusi ja ennetada uute hambaaukude tektet, taastavad suu normaalse ja tervisliku pH taseme ja aitavad suu mikrobioomi tervislikus tasakaalus hoida.

 

Tänased teadlikud valikud on vundamendiks loomulikumale, tervemale elukeskkonnale ja paremale tervisele homme.

 

Allikad:
Georganics
National Geographic
The Guardian