Tuleb välja, et hammaste tervis mõjutab meie üldtervislikku seisukorda palju rohkem kui me seda endale teadvustame.

Nii hambakatt kui hambakivi on soodsaks pinnaseks igemepõletiku tekkeks. Igemepõletiku tunnusteks on veritsemine, halb maitse ja hingeõhk. Võib ette tulla ka igemete suurenemist, pakitsust ja igemevohandeid. Kui igemepõletik jääb ravimata, muutub see krooniliseks ning kuna hävineb hamba kinnituskude, hakkavad hambad ajapikku liikuma. Seda nimetatakse hamba kinnituskoe põletikuks ehk parodontiidiks.

Põletik mõjutab aga teatavasti kogu organismi tervikuna koormates ja nõrgestades imuunsüsteemi. Hammast ümbritseva koe kaudu võivad pisikud aga sattuda vereringesse ja põhjustada palju raskemaid tervisehädasid.

Hammaste hügieen on seega esmatähtis, aga pea sama oluline kui hügieenist kinni pidamine, on õige valik suuhooldustooted, mis Sinu tervist maksimaalselt kaitseksid ja toetaksid. Georganics on oma tootearenduses selleks tarbeks väga mitmeid meetode rakendatud (mis teevadki neist meie konkurentsitu lemmiku):

  • Need puhastavad tõhusalt;
  • Neis sisalduvad mineraalained nagu kaltsium, kaalium, magneesium ja looduslik orgaaniline räni taastavad hammaste loomuliku mineraalide taseme ja aitavad vältida kaariese teket;
  • Neis kasutatud looduslikud toorained on toiduainekvaliteediga, nii et teoreetiliselt võiks neid süüa 🙂
  • Hambapastades kasutatud eeterlikel õlidel on tugevad antibakteriaalsed ja antiseptilised omadused, mis aitavad säilitada suu loomuliku mikrobioomi tasakaalu ning rahustavad põletikke ja haavandeid;
  • Täiendava meetodina oil-pulling –  väga efektiivne suuõõne bakteritest puhastaja ja aitab tegelikult kogu kehast jääkaineid ja toksiine edukalt eemaldada.